Для військовослужбовців Чернігівського гарнізону

         За підтримки офісу НАТО в Україні, на базі Чернігівської філії ТОВ "Український центр підготовки плавскладу" відбулась урочиста онлайн церемонія відкриття чергових курсів для перенавчання військовослужбовців звільнених (або запланованих до звільнення) в запас у м. Чернігові. У заході взяли участь менеджер програм НАТО–Україна з перепідготовки військовослужбовців пан Крістофер Штаудт, виконавчий керівник програми Огороднікова Олександра, Директор департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Болдирев, інші представники органів місцевої влади та командування Чернігівського гарнізону.

 

         Курси триватимуть упродовж трьох місяців за напрямом програмної підготовки “Менеджмент перевезень і логістика” та зможуть відкрити шлях для успішної соціалізації двадцяти дев’яті військовослужбовцям.

 

         У період дії карантину є особливості організації навчального процесу. Так, для проведення всіх видів навчальних занять буде використовуватися сучасне обладнання дистанційного навчання на платформі Zoom.

Усі слухачі курсів до початку занять отримають засобами електронного зв’язку: навчальний план, розклад занять та контактну інформацію (номери телефонів, електронні адреси) керівників проекту та викладачів, залучених для проведення навчальних занять зі слухачами курсів. Для кожного слухача курсів буде створений особистий електронний кабінет, де кожен слухач зможе прослухати відеолекції, отримати всі матеріали для виконання практичних завдань, тести та індивідуальні завдання. Після проведення кожного заняття, слухачі отримуватимуть засобами електронного зв’язку весь навчальний матеріал, а саме: лекції, презентації, методичний матеріал та індивідуальні завдання. Індивідуальне консультування слухачів буде здійснюватися телефоном або через електронну пошту, а також під час проведення занять на платформі Zoom.

 

         Випускну роботу слухачі курсів будуть виконувати та подавати до навчального центру засобами електронного зв’язку. Захист буде здійснюватися з використанням мобільного додатку Viber для смартфонів, що працюють на платформах Android, Apple, BlackBerry OS, iOS, Symbian, Windows Phone, Bada і комп'ютерів з операційною системою Windows, OS X або Linux.

 

        Щодо змісту навчальних програм, то вони спрямовані на отримання слухачами корисної для нової професії інформації. Насамперед це стосується предметів, пов’язаних з практичними механізмами створення власної справи, поглибленням знань законодавства, опануванням англійської термінології морської справи, умінням застосовувати комп’ютерні навички під час роботи за напрямом діяльності тощо. Слід також зазначити, що уся програма для слухачів побудована таким чином, що набуті під час навчань теоретичні знання будуть протягом останніх двох тижнів курсів перевірені та підкріплені обов’язковими практичними заняттями.

 

         Нагадаємо, що мета Програми – підтримка України в питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

 

 

Прес-служба ГО «Ліги офіцерів» (0949066067)

18.06.2020.

фото_1 НАТО .jpg

        У рамках програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців за допомогою платформи ZOOM відбулася онлайн-церемонія закриття курсів професійного навчання на базі Чернігівської філії ТОВ "Український центр підготовки плавскладу" для 29 військовослужбовців за напрямом підготовки «Менеджмент перевезень та логістика».

 

          Церемонію закриття регіональних курсів професійного навчання військовослужбовців відкрив Крістофер Штаудт – менеджер програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців. У заході взяли участь: Сергій Вербицький – керівник експертної групи оборонно-безпекової взаємодії з НАТО Урядового офісу координації Європейської та Євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України; Олександра Огороднікова – виконавчий керівник програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців; Костянтин Татаркін – радник Міністра у справах ветеранів України; Сергій Болдирев - директор департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації; Володимир Лукічов – Голова ГО "Ліга офіцерів".

 

         З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх професійних військовослужбовців та таких, які невдовзі залишать лави Збройних сил України та прагнуть підвищити свої шанси під час працевлаштування в цивільній сфері. Мета Програми – допомогти Україні в питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців. Окрім перенавчання на цивільні спеціальності осіб, звільнених з лав Збройних сил України, Програма включає й надання допомоги військовослужбовцям у їх профорієнтації та пошуку роботи.

 

         Сьогодні Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямами: менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та інші. Курси проходять на базі відомих українських навчальних закладів та тренінгових інституцій, а навчальний процес забезпечують досвідчені викладачі.

 

         Програма охоплює такі категорії військовослужбовців:

-військовослужбовці, заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу; -військовослужбовці, що залишили лави ЗСУ упродовж 3 років до початку курсу.

 

         З 2015 року у відповідь на кризову ситуацію на Сході України Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття слухачів, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних сил України впродовж останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.

 

         За час роботи цієї Програми курси проходили в 65-ти містах та селищах України, більше 11 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання, 80 % випускників курсів успішно працевлаштувалися за отриманими спеціальностями.

 

 

08.10.2020.